Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolagets ska bedriva handel med rostfria artiklar och utrustning till restaurang, storkök och lyftutrustning och därmed förenlig verksamhet.
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 31 955 | 32 600 | 32 837 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -2 540 | 745 | -66 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -2 678 | 657 | -48 |
| Årets resultat (tkr) | -28 | 240 | -78 |
| Summa tillgångar (tkr) | 11 537 | 9 615 | 9 857 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 31 955 | 32 600 | 32 837 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -2 540 | 745 | -66 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -2 678 | 657 | -48 |
| Årets resultat (tkr) | -28 | 240 | -78 |
| TILLGÅNGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 77 | 124 | 523 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 11 460 | 9 490 | 9 334 |
| Tillgångar (tkr) | 11 537 | 9 615 | 9 857 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 2 406 | 4 234 | 5 594 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 382 | 382 | 382 |
| Avsättningar (tkr) | 224 | 230 | 351 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 2 614 | 2 715 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 5 910 | 2 053 | 3 530 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 11 537 | 9 615 | 9 857 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 2 201 | 1 599 | 1 915 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 989 | 532 | 954 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 800 | 1 600 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 7 989 | 8 150 | 8 209 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 798 | 533 | 717 |
| Vinstmarginal | -8.0% | 2.3% | -0.2% |
| Soliditet | 23.2% | 46.9% | 59.5% |
| Kassalikviditet | 153.8% | 349.7% | 182.6% |
Hallins Sales AB ingår i en koncern med 5 bolag. Koncernmoderbolag är Hallins Group AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-04.
Bolagets ska bedriva handel med rostfria artiklar och utrustning till restaurang, storkök och lyftutrustning och därmed förenlig verksamhet.